ارائه انواع رژیم‌های غذایی با بهترین متد

رژیم گرین کرب

رژیم رژیم گرین کرب (Green carb)

رژیم گرین کرب

رژیم گرین کرب (Green carb)

ویژگی های خرید رژیم از ما

لوگویی از بشقاب رژیمی
رژیم تخصصی، درمانی و علمی
لوگویی از فرم رژیم
تمام رژیم ها مستقیم توسط دکتر خورشیدی طراحی شده
لوگویی از دکتر
ارتباط مستقیم با دکتر

ویژگی های خرید رژیم از ما

لوگویی از دکتر
ارتباط مستقیم با دکتر
لوگویی از بشقاب رژیمی
رژیم تخصصی، درمانی و علمی
لوگویی از فرم رژیم
تمام رژیم ها مستقیم توسط دکتر خورشیدی طراحی شده

معرفی رژیم گرین کرب  Green carb

برنامه غذایی گرین کرب که نتیجه مدت ها تلاش و تجربه دکتر مسعود خورشیدی در زمینه رژیم های غذایی و جمع بندی نظرات افراد و مقالات علمی و محصولات غذایی مورد مصرف افراد می باشد،

در سایر برنامه های غذایی سالم خوری با هدف کاهش وزن، ممکن است بسیاری از شما به این نقطه رسیده باشید که با وجود کم خوری ها و تحمل گرسنگی های شدید، دیگر روند کاهشی مطلوب را تجربه نمی کنید. این موضوع ممکن است بر انگیزه و اراده شما برای ادامه مسیر نیز تاثیر نا مطلوبی بگذارد و یا حتی فکر کنید که دیگر ادامه رژیم غیر ممکن می باشد.

انواع میوه و سبزیجات مختلف در رژیم گرین کرب

از طرفی رژیم های غذایی وسوسه برانگیز بسیاری را می بینیم که با وجود غذاهای پرکالری و خوش مزه ادعای کاهش وزن های سریع را دارند از جمله رژیم کتوژنیک. این درحالیست که از روی دیگر سکه یعنی عارضه های نامطلوب و طولانی مدت این رژیم ها مانند افزایش ریسک سنگ کلیه و افزایش کلسترول خون غافل شده ایم تا فقط به عدد پایین تری روی ترازو برسیم.

این نقطه، جاییست که رژیم غذایی گرین کرب وارد می شود و جلوی بروز عارضه های احتمالی رژیم های غذایی مثل کتوژنیک را گرفته و در عین حال با غذاهایی خوش طعم و رنگین شما را به کاهش وزن مطلوب تر هدایت خواهد کرد.

هر سوالی که دارید میتوانید از مشاورین ما بپرسید

مطب شریعتی: 02122250501 کاشانی: 02144032891

ویژگی های رژیم گرین کرب:

  • شامل همه گروه های غذایی می باشد.
  • کربوهیدرات ها شامل نان و برنج و میوه در آن حذف نشده اند.
  • غذاهای خوش مزه تری را در آن خواهید دید.
  • حس سیری بیشتری را در مسیر رژیم تجربه خواهید کرد.
  • کاهش سایز بویژه در شکم و پهلوها برای شما به ارمغان می آورد.
  • هیچ گونه عارضه ای برای سلامت افراد نخواهد داشت.
  • به کنترل سایر عوارض و بیماری ها نیز کمک خواهد کرد از جمله کنترل چربی خون، قند خون، کبد چرب و پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی.
  • پیشنهاد ساعت های مناسب برای مصرف وعده های غذایی
انواع سبزیجات مختلف در رژیم گرین کرب Green carb

تفاوت گرین کرب با سایر رژیم های غذایی:

رژیم های غذایی مختلفی برای هدف کاهش وزن به شکل علمی و اصولی در علم تغذیه وجود دارد که یکی از آن ها گروه رژیم های غذایی کم کربوهیدرات می باشد.

این گروه از رژیم های غذایی در واقع یک نوعی سبک زندگی هستند که در آن ها کربوهیدرات ها کمتر مصرف می شود و گروه های دیگر غذایی از جمله چربی ها و پروتئین ها مصرف بیشتری را به خودشان اختصاص می دهند. 

حال اگر درصد مصرف کربوهیدرات ها بسیار محدود شود و جای خود را به افزایش میزان مصرف چربی ها و پروتئین ها دهد، به برنامه غذایی کتوژنیک و یا رژیم های پر پروتئین خواهیم رسید. درصورتیکه همگی به خوبی می دانیم که کربوهیدرات ها در بدن منبع اصلی سوخت سلول ها می باشند و محدودیت شدید آن ها مساوی با به خطر انداختن سلامت عمومی بدن می باشد. این خطرات به ندرت جبران پذیر می باشند و عموما عارضه هایی طولانی مدت به همراه دارند.

پس یک رژیم غذایی اصولی هیچ گاه نباید گروه غذایی ای را حذف کند.

رژیم گرین کرب نیز الهام گرفته از الگوی سلامت فرد می باشد با این تفاوت که هیچ یک از گروه های غذایی در آن حذف نشده اند و هیچ گروه غذایی دیگری نیز در مقدار بیش از حد مورد نیاز بدن انسان، در آن گنجانده نشده است. اصل تعادل و تنوع در آن حفظ شده با هدف حفظ سلامت عمومی بدن و افزایش شیب کاهش وزن و سایز بدن.

چه کسانی می توانند از این رژیم غذایی استفاده کنند؟

تقریبا تمام افرادی که قدم در مسیر کاهش وزن می گذارند می توانند از رژیم گرین کرب بهره ببرند مگر اینکه کاهش وزن برایشان توصیه نشود از جمله افراد باردار و یا دیگر افرادی که بنا به دلایل مقطعی بر اساس نظر متخصص تغذیه نیازمند کاهش وزن با شیب پایین تر باشند و یا بیماری دیگری مانند بیماری کلیوی یا … داشته باشند که نیاز است تحت نوعی دیگر از رژیم های درمانی باشند.

فردی درحال خوردن سالاد

آیا رعایت رژیم غذایی گرین کرب دشوار است؟

خیر. رعایت رژیم گرین کرب بسیار راحت خواهد بود چراکه متناسب با فرهنگ غذایی خانواده های ایرانی می باشد. اما چون سبک غذایی سالم خوری را ترویج می دهد ممکن است مثل هر رژیم لاغری دیگری افراد در ابتدا کمی چالش داشته باشند که کاملا طبیعی بوده و در طول زمانی کوتاه (چند روزه) برطرف می شود. به عنوان مثال: این برنامه غذایی ساعت های پیشنهادی برای زمان مصرف وعده ها و میان وعده های افراد در نظر گرفته است که می تواند چالشی برای رعایت این رژیم باشد. چالشی که رعایت و تداوم رعایت آن به سلامت عمومی بدن و سبک زندگی سالمتر افراد کمک میکند. قاعدتا هرچه افراد به این زمان ها بیشتر پایبند شوند نتیجه بهتری خواهند دید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *