ارائه انواع رژیم‌های غذایی با بهترین متد

راه و روش‌های بسیاری برای داشتن اندام مناسب وجود دارد که یکی از اصلی‌ترین آن‌ها مربوط به ورزش‌کردن است. طناب زدن برای لاغری، می‌تواند تاثیر مستقیمی روی تناسب اندام داشته باشد که برخی از افراد آن را جدی نگرفته و به این ورزش روی نمی‌آورند. البته ورزش در هر نوعی، نمی‌تواند به‌تنهایی در این فرآیند موثر باشد و فرد باید در کنار آن، استفاده از رژیم غذایی را هم در حد متعادل قرار داده و کالری کم‌تری را مصرف کند. طناب‌زدن، علاوه‌بر ایجاد تناسب اندام و لاغری شکم، می‌تواند برای بسیاری از بخش‌های دیگر بدن هم موثر و مفید واقع شود.

<yoastmark class=

فواید طناب زدن برای لاغری

چنانچه بتوانید کالری کمتری در طول روز مصرف کرده و میزان انرژی که می‌سوزانید را از طریق ورزش افزایش دهید، رسیدن به وزن و اندام دلخواه، چندان دور نخواهد بود. طناب زدن برای لاغری، به‌تنهایی می‌تواند نیمی از این خواسته‌تان را فراهم کرده و تنها سوزاندن انرژی را برایتان انجام می‌دهد. در هر صورت باید دقت داشته باشید که در طول روز به چه میزان کالری نیاز دارید و کمتر از آن را مصرف کنید تا بتوانید این روند را سریع‌تر کنید. این تمرین علاوه‌بر لاغری سریع، فواید زیادی دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

یکی از فواید طناب زدن برای لاغری، کمک زیادی به کاهش وزن میکند

همان‌گونه که افزایش وزن با مصرف کالری زیاد رخ داده، حال باید این کالری‌ها را بسوزانید تا وزن‌تان را با‌توجه به سلامت بدن خود پایین بیاورید. طناب زدن برای لاغری، با سوزاندن کالری‌ها می‌تواند به کاهش وزن کمک کند. برای اینکه بتوانید این کار را در جهت کاهش وزن انجام دهید، ابتدا باید بدانید که در هر دقیقه چند کالری می‌سوزانید. با هر یک دقیقه انجام این ورزش، می‌توانید 10 کالری از آن چیز‌‌هایی که در روز مصرف کرده‌اید را بسوزانید و یک قدم به کاهش وزن نزدیک‌تر شوید.

<yoastmark class=

کمک به سلامت قلب

قلب و عروق یکی از بخش‌های مهم بدن هستند که با بالا‌رفتن وزن و افزایش چربی‌ها به‌خوبی کار نمی‌کنند. طناب زدن برای لاغری، می‌تواند نتیجه بسیار عالی دیگری را هم برایتان به‌همراه داشته باشد که آن هم تنفسی بسیار عالی است. قلب در این بازه زمانی که ورزش کرده و می‌پرید، مجبور می‌شود پمپاژ بیشتر خون و رساندن اکسیژن به تمامی عضلات در حال حرکت را انجام دهد. این کار قلب باعث بالا‌رفتن ضربان قلب شده و تعداد نفس‌هایتان را بیشتر می‌کند. وقتی قلب این کار را به‌صورت مداوم انجام دهد، تقویت شده و می‌تواند سلامت خود و همچنین ریه‌ها را تضمین کند.

تقویت کردن عضلات

چنانچه می‌خواهید سیستم بدنی خود را تقویت کرده و عضلات‌تان را درگیر کنید، طناب‌زدن ورزش بسیار تاثیر‌گذاری برایتان خواهد بود. از دیگر فواید طناب زدن برای لاغری، ایجاد و افزایش استقامت در عضلات پایین‌تنه، شکم و بالا‌تنه است. وقتی قدرت عضلات‌تان بیشتر شود، می‌توانید کم‌کم ورزش‌های دیگری مثل ورزش تی ار ایکس را هم امتحان کرده و زمان بیشتری برای تمرین بگذارید.

استحکام بخشیدن به استخوان ها

شاید بپرسید که این تمرین چگونه می‌تواند سبب استحکام در استخوان‌ها شود؟ پاسخ به این سوال چندان سخت نیست؛ چراکه استخوان‌ها هم همچون عضلات، با فشار سالمی که به آن‌ها وارد می‌شود، می‌توانند روز‌به‌روز قوی‌تر شوند. دلیل این مسئله را می‌توان در تراکم مواد معدنی در قسمت پا‌ها و نیمه پایینی ستون فقرات جستجو کرد. علت تراکم مواد معدنی در این قسمت‌ها، نیروی واکنش زمین است که فرد را به سمت پایین می‌کشاند. با این حساب، طناب زدن برای لاغری می‌تواند سلامت استخوان‌هایتان را هم تضمین کند.

تمامی مسائلی که در این حیطه به آن‌ها پرداخته شد، علمی بوده و دانشمندان توانسته­اند بر ‌اساس آزمایش‌ها به آن‌ها دست یابند.

<yoastmark class=

افزایش هماهنگی و تعادل بدن

وقتی قصد دارید این تمرین را انجام دهید، ابتدا باید تمامی اعضای بدن خود را به‌خوبی حس کرده و هماهنگی نسبی را میان آن‌ها به‌وجود آورید. هنگامی که می‌خواهید این تمرین را یاد بگیرید، باید ریتم درستی را رعایت کرده و تنه، بازو‌ها و همچنین پا‌های خود را با هم در یک راستا قرار دهید. برای ایجاد تعادل و همچنین هماهنگی، ابتدا باید تمرکز کرده، مرکز ثقل را حفظ کنید و پا‌ها را با‌توجه به حرکت دست‌تان بالا بیاورید. طناب زدن برای لاغری، می‌تواند از این نظر برای افزایش هماهنگی و تعادل بدن بسیار کار‌ساز باشد. این ورزش از این جنبه، می‌تواند برای فوتبالیست‌ها و بوکسور‌ها مناسب باشد.

بهترین روش های طناب زدن برای لاغری

برای آنکه بتوانید با این روش لاغر شده، وزن‌تان را کاهش داده و تمامی اعضای بدن خود را درگیر کنید، باید به رعایت برخی نکات پرداخته و این پارامتر‌ها را انجام دهید. ابتدا باید وسیله‌تان را در بهترین جنس که پلاستیکی یا مهره‌دار است، تهیه کنید؛ چراکه این 2 نوع سرعت بیشتری به شما می­دهند تا بتوانید تمرین شدید‌تری داشته باشید. یکی از نکات مهم در طناب زدن برای لاغری، تهیه اندازه درست آن نسبت به قد‌تان است. باید دقت داشته باشید هنگام انجام این تمرین، روی سطوح سخت مثل بتن نباشید؛ چون به زانو‌هایتان آسیب می‌رساند.

ترکیب این تمرین با یک ورزش قدرتی می‌تواند زود‌تر شما را به خواسته‌تان برساند. برای تنفس بهتر، لازم است از بینی نفس کشیده و آن را از دهان بیرون بدهید.

تعداد طناب زدن برای لاغری در روز چقدر باید باشد

برای کاهش وزن با این روش، نباید از ابتدا سخت شروع کنید؛ البته اگر قبل از آن ورزش نمی‌کردید، امکان دارد بدن‌تان بگیرد و اذیت شوید. برای آنکه این مسئله را کاهش دهید، کافی است یک روند صعود را در پیش گرفته و طناب زدن برای لاغری را از تایم کم شروع کنید. با‌توجه به آنکه هنوز به این فشار‌ها و تمرینات عادت ندارید، اگر از اول فشرده کار کنید، می‌توانید به استخوان‌هایتان آسیب برسانید.

<yoastmark class=

بهترین زمان طناب زدن برای لاغری چه موقعی است

بهترین زمانی که می‌توانید این کار را انجام دهید، صبح است؛ چراکه در این تایم میزان قند خون پایین بوده و بدن آماده است تا چربی‌هایی که سخت شده‌اند را بسوزاند. دلیل علمی برای دادن این تایم، مربوط به ناشتا‌نبودن است. به‌صورت کلی با معده خالی نباید ورزش کنید؛ چراکه نتیجه عکس برایتان حاصل شده و می‌تواند شما را بی‌رمق کند؛ چون قدرت و توانایی خود را از دست می‌دهید. بهترین تایم برای طناب زدن برای لاغری، صبحی است که بسیار سرحال هستید.

این مطلب توسط گروه تحریریه، از منابع گوناگون گردآوری و تدوین شده و صرفا جهت آشنایی شما با موضوع بحث میباشد و هیچگونه تایید یا رد در مورد این مطلب را تضمین نمیکنیم.

منابع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *