ارائه انواع رژیم‌های غذایی با بهترین متد

رژیم آنلاین چیست؟

رژیم غذایی یا غذای روزانه به میزان خوراک و تغذیه روزانه ای که یک فرد برای تامین نیاز انرژی و مواد مغذی مورد نیاز بدن مصرف می کند، گفته می شود و می تواند از بخش های مختلف و گروه های غذایی متفاوت و گوناگون تشکیل شده باشد. به عنوان مثال برنامه غذایی که در آن تنها از سبزیجات و گیاهان استفاده شده باشد رژیم گیاه خواری گفته می شود. استفاده از رژیم غذایی برای درمان برخی بیماری ها نیز رایج است.رژیم غذایی به معنای محدودیت نیست بلکه به این معنا است که فرد با انتخاب خود و با کمک متخصص مربوطه، سالم ترین نوع تغذیه را متناسب با قد، 

فردی درحال برنامه ریزی برای رژیم غذایی مناسب

وزن و وضعیت بدن تعیین می نماید و به صورت روزانه از آن استفاده می کند. رژیم غذایی مناسب نه تنها موجب افزایش سلامت اندام های حیاتی مانند قلب و کبد و تناسب اندام می گردد بلکه انرژی فرد را نیز افزایش می دهد و در درمان بیماری های روحی روانی نقش مهمی را ایفا می کند. رژیم غذایی سالم و مناسب، خطر ابتلا به دیابت را نیز تا حد زیادی کاهش می دهد و میزان قند خون را کنترل می نماید.

 رژیم آنلاین نوعی رژیم غذایی است که به صورت آنلاین و اینترنتی به مخاطب ارائه می گردد و در آن شرایط بدنی فرد، بیماری زمینه ای و توده بدنی او مورد توجه است. به طوری که افراد می توانند با مراجعه به سایت و صرفه جویی در وقت و هزینه رژیم مورد نظر خود را دریافت کنند و به هدف تعیین شده دست پیدا نمایند. لازم به ذکر است که در رژیم آنلاین انواع نکات پزشکی و سلامتی در نظر گرفته شده، پس رژیم ارائه شده به صورت آنلاین کاملا اصولی و سالم و تحت نظر متخصص شما است.

انواع رژیم آنلاین دکتر خورشیدی

ایکون کاهش وزن

رژیم کاهش وزن

برای مشاهده مشخصات بیشتر

دکمه زیر را کلیک کنید
توضیحات بیشتر
ایکون افزایش وزن

رژیم افزایش وزن

برای مشاهده مشخصات بیشتر

دکمه زیر را کلیک کنید
توضیحات بیشتر
ایکیون خانم باردار

رژیم بارداری

برای مشاهده مشخصات بیشتر

دکمه زیر را کلیک کنید
توضیحات بیشتر
ایکون انواع نون

رژیم کم کربوهیدرات

برای مشاهده مشخصات بیشتر

دکمه زیر را کلیک کنید
توضیحات بیشتر
ایکون 2 تا کودک

تغذیه و رشد قدی کودکان

برای مشاهده مشخصات بیشتر

دکمه زیر را کلیک کنید
توضیحات بیشتر
ایکون یک فرد ورزش کار

رژیم ورزشکاران

توضیحات بیشتر

دکمه زیر را کلیک کنید
توضیحات بیشتر
ایکون فردی که علامت های دیابت را دارد

رژیم دیابت

برای مشاهده مشخصات بیشتر

دکمه زیر را کلیک کنید
توضیحات بیشتر
ایکون کلیه انسان

رژیم نارسایی کلیوی

برای مشاهده مشخصات بیشتر

دکمه زیر را کلیک کنید
توضیحات بیشتر

رژیم آنلاین به چه صورت نیاز های ما را بر طرف می کند؟

افراد مختلف از گرفتن رژیم، هدف های گوناگونی دارند به عنوان مثال برخی از مردم برای کاهش وزن و تناسب اندام به سمت رژیم های غذایی می روند، برخی دیگر نیز برای افزایش توده بدنی اقدام به دریافت رژیم می نمایند و برخی از افراد برای سلامت بدن و مبارزه با انواع بیماری ها به رژیم روی می آورند. نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که دریافت رژیم به صورت آنلاین برای تمامی موارد ذکر شده امکان پذیر است و افراد می توانند با وارد کردن اطلاعات لازم، رژیم مناسب خود را دریافت نمایند.

 از دیگر مزیت های رژیم آنلاین می توان به تغذیه و رشد قدی کودکان اشاره کرد. به طوری که اگر فرزندان در سنین کم رژیم غذایی متناسب با بدن خود را دریافت نمایند رشد مناسبی از نظر بدنی و قدی خواهند داشت و از بسیاری از بیماری ها مصون خواهند بود از این رو دریافت رژیم غذایی برای کودکان نیز سلامت و شادی آن ها را فراهم خواهد نمود و از ابتلا به افسردگی و انواع بیماری های روانی در کودکان جلوگیری خواهد کرد. برای تقویت رشد قدی کودکان باید از سنین کودکی به فکر بود زیرا با نزدیک شدن به انتهای سنین بلوغ شانس افزایش قد به وسیله رژیم غذایی کمتر میشود.

مزیت های رژیم آنلاین نسبت به رژیم حضوری چیست؟

رژیم های آنلاین نسبت به نوع حضوری آن ها از مزیت های بسیاری برخوردار هستند به عنوان مثال از فواید آن ها می توان به صرفه جویی در زمان و صرفه جویی در هزینه اشاره کرد. از دیگر مزیت های رژیم آنلاین دسترسی آسان به آن است. این رژیم های غذایی شخصی هستند و استفاده از آن ها آسان است. زمان بندی شخصی نیز از دیگر فواید این نوع رژیم ها به شمار می رود.

رژیم های آنلاین غذایی باعث افزایش انگیزه نیز می شوند زیرا به طور معمول این نوع رژیم ها دارای پشتیبان هستند که مشکلات او را بر طرف می نماید. برای رعایت رژیم های آنلاین نیازی به دل کندن از مهمانی ها و مجالس عروسی نیست بلکه برنامه به طوری تنظیم می گردد که تمام نیازهای کاربر برطرف شود و روحیه او نیز حفظ گردد. لازم به ذکر است که رژیم های آنلاین روش خوبی برای دستیابی به اهداف مورد نظر متقاضی در سریع ترین حالت ممکن هستند.

انواع مواد مورد نیاز برای یک رژیم آنلاین خوب

صرفه جویی در زمان

رژیم های غذایی اینترنتی نیاز به مراجعه حضوری ندارند و این نکته به این معناست که کاربر می تواند در زمان دلخواه خود و بدون مراجعه حضوری به پزشک و دریافت نوبت، رژیم آنلاین را دریافت نماید و از آن استفاده کند. این مزیت باعث می شود که نیاز به صرف زمان برای رفت و آمد و انتظار در نوبت وجود نداشته باشد و تا حد زیادی در وقت صرفه جویی می شود.

 در صورتی که در رژیم های غذایی مشکلی به وجود بیاید نیز نیاز به مراجعه به پزشک به صورت حضوری وجود نخواهد داشت و کاربر می تواند با مراجعه به سایت و توضیح مشکل به پشتیبان خود، راهنمایی های مورد نظر را دریافت نماید و به سادگی از مشکلات ایجاد شده عبور کند که این مسئله نیز موجب صرفه جویی در زمان می گردد.

صرفه جویی در هزینه های اضافی

برای استفاده از رژیم های آنلاین نیاز به صرف هزینه های اضافی نیست و کاربر می تواند تنها با مراجعه به سایت و وارد کردن اطلاعات لازم، رژیم غذایی خود را دریافت نماید. در این نوع از برنامه های غذایی هزینه رفت و آمد نیز وجود نخواهد داشت و تنها نیاز متقاضی دسترسی به اینترنت و اطلاعات کافی درباره بدن خود است.

یکی دیگر از مزیت های رژیم آنلاین دسترسی دائم به آن است

تنها وسیله مورد نیاز برای دسترسی به رژیم های آنلاین خریداری شده، تلفن همراه و اینترنت است پس متقاضی می تواند در هر زمان و مکان رژیم مورد نظر را دریافت نماید و با پشتیبان خود در ارتباط باشد و برای انجام این کار نیاز به مراجعه حضوری نخواهد داشت. لازم به ذکر است که پشتیبان در تمام ساعات روز، حتی ایام تعطیل پاسخگوی مخاطب خواهد بود و مشکلات او را برطرف خواهد نمود از این رو نیاز به مراجعه حضوری به پزشک وجود نخواهد داشت.

میوه جات برای رژیم

امکان زمان بندی مسائل شخصی

دکتر خورشیدی رژیم های آنلاینی را در زمینه های مختلف و با توجه به نیاز افراد به متقاضیان ارائه می دهد. این رژیم ها بیشترین نتایج ممکن را در سریع ترین زمان به مخاطب ارائه می دهد و به او در رسیدن به اهداف مورد نظر کمک می نماید. لازم به ذکر است که تمامی رژیم های ارائه شده توسط دکتر خورشیدی کاملا اصولی بوده و با رعایت قوانین و اصول پزشکی طراحی شده اند، پس آسیب های مضاعف بدنی از جمله ریزش مو، کمبود ویتامین ها، ضعف استخوانی و بدنی وجود نخواهد داشت.

ظرف سالاد مناسب برای رژیم

انواع رژیم های آنلاین دکتر خورشیدی

دکتر مسعود خورشیدی رژیم های آنلاینی را در زمینه های مختلف و با توجه به نیاز افراد به متقاضیان ارائه می دهد. این رژیم ها بیشترین نتایج ممکن را در سریع ترین زمان به مخاطب ارائه می دهد و به فرد در رسیدن به اهداف مورد نظر کمک می نماید. لازم به ذکر است که تمامی رژیم های ارائه شده توسط دکتر خورشیدی کاملا اصولی بوده و با رعایت اصول پزشکی طراحی شده اند، پس آسیب های مضاعف بدنی از جمله ریزش مو، کمبود ویتامین ها، ضعف استخوانی و بدنی وجود نخواهد داشت.

از جمله رژیم های دکتر خورشیدی می توان به رژیم کاهش وزن یا رژیم لاغری، رژیم افزایش وزن، رژیم کم کربوهیدرات (رژیم کتوژنیک و شبه کتوژنیک)، رژیم بارداری، رژیم تغذیه و رشد قدی کودکان، رژیم دیابت، رژیم نارسایی کلیوی و رژیم ورزشکاران اشاره کرد که متقاضی می تواند با توجه به نیاز خود اقدام به تهیه رژیم غذایی مورد نظر کند.

رژیم کاهش وزن

وقتی از رژیم غذایی لاغری سخن به میان می آید بیشتر افراد به دنبال نمونه های سخت و عجیب آن می گردند، اما لازم به ذکر است که رژیم های غذایی که موجب تناسب اندام و کاهش وزن می شوند، سخت نیستند و فرد باید با توجه به سن، وزن، قد و توان بدنی خود رژیم غذایی مناسب را دریافت کند. رژیم های غذایی کاهش وزن نرمال (رژیم سالم خواری) گروه های غذایی مفید را شامل می شوند و به گونه ای طراحی می شوند که مخاطب تمام مواد مورد نیاز بدن را به میزان لازم دریافت نماید.

میوهای مناسب برای رژیم

در این رژیم مواد غذایی که کالری بالا و مواد مغذی کمی دارند در رژیم غذایی فرد کاهش می یابند و به جای آن ها سعی میشود مواد غذایی کم کالری تر با ارزش غذایی بیشتر جایگزین شوند. رژیم غذایی سالم نباید برای فرد محدودیت ایجاد کند و باعث ایجاد حس ضعف در افراد شود بلکه باید مواد غذایی لازم و ویتامین های مورد نیاز فرد را به بدن او برساند و باعث لاغری سریع گردد.

فردی درحال نوشتن برنامه غذایی

رژیم افزایش وزن

از آن جایی که بدن هر شخص ساختار متفاوتی دارد، میزان وزن ایده آل در بین افراد متناسب با شکل بدن و استخوان بندی آن ها متفاوت است اما محدوده ای به عنوان محدوده نرمال شاخص توده بدنی تعریف می شود که بین 5/18 تا 9/24 میباشد. هدف از این رژیم قرار گرفتن وزن در آن محدوده است، پس گاهی لازم است که فرد وزن خود را کمی بیشتر نماید تا به شاخص توده بدنی مورد نظر دست یابد. در این زمان از رژیم افزایش وزن استفاده می شود.

رژیم هایی که باعث افزایش وزن می شوند باید اصولی و سالم باشند. به عنوان مثال استفاده از فست فود ها و غذاهای مضر در رژیم غذایی چاقی باعث افزایش وزن می شود اما سلامت بدن را نیز به خطر می اندازد و باعث افزایش توده چربی در ناحیه شکم و پهلو خواهند شد. دکتر خورشیدی برنامه غذایی سالم و مناسبی را برای افزایش وزن ارائه می کند که باعث افزایش میزان عضلات بدن و چربی های آن به صورت متعادل خواهد شد.

هر سوالی که دارید میتوانید از مشاورین ما بپرسید

مطب شریعتی: 02122250501 کاشانی: 02144032891

رژیم کم کربوهیدرات (کتوژنیک و شبه کتوژنیک)

رژیم کتوژنیک یکی از محبوب ترین رژیم های موجود در جهان برای لاغری سریع و کاهش وزن است که در بین بسیاری از افراد مشهور مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع رژیم ها درصد دریافت کربوهیدرات و قند ساده کاهش و درصد دریافت پروتئین و چربی افزایش می یابد. رژیم کم کربوهیدرات چندین نوع هستند مانند: رژیم کتوژنیک، رژیم روغن ام سی تی (MCT)، رژیم با گلیسمیک ایندکس پائین، رژیم اتکینز اصلاح شده و هر یک ویژگی ها، مزایا و معایبی دارند. رژیم های کتوژنیک مانند رژیم اتکینز چون محدودیت بسیار شدیدی در دریافت قند و مواد کربوهیدراتی ایجاد میکند میتواند در کوتاه مدت باعث ریزش مو، یبوست، سرگیجه و… شود و در بلند مدت ریسک بروز سنگ های کلیوی و افزایش برخی فاکتورهای مربوط به چربی خون را افزایش میدهد. اما در رژیم های کم کربوهیدرات و تعدیل شده (شبه کتوژنیک) تا حد زیادی این مشکل رفع شده است و از نظر اجرایی این رژیم ها کابردی تر و قابل انطباق با زندگی افراد هستند. که این نوع رژیم ها را میتوانید از طریق صفحه وب سایت رسمی دکتر خورشیدی که با نظارت مستقیم ایشان اداره میشود دریافت کنید.

رژیم بارداری

رعایت رژیم بارداری و رژیم غذایی مناسب در دوران پیش از بارداری، دوران بارداری و دوران شیردهی از اهمیت بسیار بالایی برای هوش آینده جنین و سلامت فیزیکی جنین و مادر برخوردار است. از سوی دیگر بسیاری از بیماری های بزرگسالی ریشه در دوران جنینی و کودکی دارد. همچنین افزایش وزن در دوران بارداری یک استاندارد مشخص دارد مثلا مادر باردار با وزن نرمال تا انتهای بارداری میتواند بین 10تا12 کیلوگرم وزن اضافه کند و دریافت رژیم آنلاین میتواند این هدف را دنبال کند تا به راحتی پس از زایمان به وزن نرمال برگردید.

چندین مدل میوه برای رژیم غذایی

رژیم بارداری تا حد زیادی به رژیم های تغذیه ای سالم خواری نرمال شباهت دارد، به طوری که در آن مصرف انواع فیبر و سبزیجات توصیه می شود و حبوبات و غلات نیز در این برنامه جایگاه ویژه ای دارد البته تمام این موارد باید در مقدار مشخص مصرف شود. استفاده از اسیدهای چرب سالم، فولیک اسید، آهن و امگا3 نیز در این دوران ضروری است. مگر در شرایط خاص که مادر مبتلا به دیابت بارداری یا پرفشاری خون بارداری باشد که نیاز است رژیم غذایی دقیق تری رعایت کند.

چندین مدل میوه

تغذیه و رشد قدی کودکان

رشد قدی کودکان ترکیبی از ژنتیک و محیط زندگی افراد است و محیط زندگی شامل تغذیه، خواب، فعالیت فیزیکی و الگوی زندگی میشود. داشتن قد بلند باعث افزایش اعتماد به نفس در کودکان شده و اندامی ایده آل در دوران جوانی برای آن ها به ارمغان می آورد. مصرف غذاهای سالم که سرشار از مواد معدنی و ویتامین ها هستند در رشد قدی کودک تاثیر قابل توجهی دارد.دریافت رژیم آنلاین برای کودکان نیز یکی از خدمات رژیم درمانی دکتر خورشیدی به حساب می آید. 

در این رژیم سعی میشود سبک زندگی اصلاح شود و مواد مغذی لازم برای رشد قدی مانند کلسیم، ویتامین دی، زینک، آهن و… به بدن برسد و در صورت کمبود دریافت این مقادیر از طریق مکمل های غذایی جبران میشوند تا کودک بتواند به حداکثر رشد قدی با توجه به ژنتیک و محیط دست یابد.

رژیم دیابت

دیابت یکی از رایج ترین بیماری های موجود در جهان است که سالانه افرادی زیادی را درگیر می کند و یکی از دلایل اصلی ابتلا به این بیماری، عدم رعایت رژیم مناسب است. مطالعات نشان داده اند ارجح ترین فرآیند در کنترل و درمان دیابت، کاهش وزن و افزایش فعالیت فیزیکی (حداقل 150 دقیقه در هفته فعالیت با شدت متوسط) است. علاوه بر این افراد دیابتی باید بسیار مراقب چربی های خون و فشار خون باشند و به دقت آنها را ارزیابی و کنترل کنند.

چندین میان وعده مناسب برای رژیم

رژیم افراد مبتلا به دیابت باید به گونه ای باشد که تمام مواد مغذی بدن را شامل شود و از نوسان بیش از حد قند خون جلوگیری کند و همچنین فشار خون و چربی خون فرد را کنترل کند. میزان وعده های غذایی باید مطابق با شرایط بدنی این بیماران تنظیم شود و میزان کربوهیدرات وارد شده به بدن با میزان انسولین یا داروی خوراکی مصرف شده هماهنگ گردد از این رو رژیم این گونه افراد باید با دخالت متخصصین تنظیم گردد. یکی دیگر از رژیم های ارائه شده توسط دکتر خورشیدی، رژیم دیابت است که با توجه به شرایط بدنی و میزان پیشرفت بیماری در افراد تنظیم می گردد.

چندین مدل میوه

رژیم نارسایی کلیوی

بیماران مبتلا به نارسایی کلیه به رژیم خاصی یعنی رژیم نارسایی کلیوی نیاز دارند؛ زیرا با کاهش عملکرد کلیه ها، پردازش غذاهای خاص دشوارتر می شود. بیماران با پیروی از دستورهای غذایی و رژیم غذایی مناسب میتوانند به بهبود عملکرد کلیه ها یاری می رسانند.

رژیم بیماری مزمن کلیه از مقادیر زیاد سدیم، فسفر، پتاسیم و پروتئین دوری می‌کند و در مقابل به کیفیت پروتئین مصرفی نظر می اندازد و مصرف مایعات را نیز با محدودیت روبه رو می سازد،

 از این رو مصرف مواد غذایی که تا پیش از این سالم قلمداد میشد مثل لبنیات، نان های سبوس دار و… در این افراد محدود میشود. افراد مبتلا به بیماری کلیوی نباید با شیب زیاد وزن کم کنند چون همین امر هم میتواند در عملکرد کلیه ها اختلال ایجاد کند.

رژیم فستینگ

در چند سال اخیر استفاده از رژیم فستینگ در جهان رواج زیادی یافته است. در رژیم غذایی فستینگ فرد چرخه هایی از  ساعت های مجاز به غذا خوردن و ساعت های عدم غذا خوردن را طی میکند. رژیم فستینگ چندین نوع مانند 16:8 ، 12:12 ، فستینگ جنگجو ، 5:2 و … دارد. در این نوع رژیم یک غذای خاص حذف نمیشود اما مقدار غذا خوردن تعیین  میشود. از فواید این رژیم میتوان به افزایش هورمون رشد، افزایش حساسیت به انسولین اشاره کرد. این رژیم در افراد مبتلا به دیابت کنترل نشده توصیه نمیشود.

رژیم ورزشکاران

ورزشکاران نسبت به افرادی که ورزش نمیکنند نیاز به پروتئین بیشتری دارند و در خصوص برخی ویتامین ها و املاح مانند پتاسیم نیز این افزایش نیاز رخ میدهد و این موارد باید در رژیم ورزشکاران گنجانده شود. از سوی دیگر اینکه چه مقدار پروتئین و کربوهیدرات و در چه زمانی از روز مصرف شود تا هم بازدهی ورزشی حداکثر باشد و هم فشار مازاد بر کلیه ها و کبد وارد نشود نیز اهمیت به سزایی دارد. همچنین نیاز به کات بدنی یا افزایش حجم در این گروه افراد نیز نیازمند رژیم مناسب میباشد. رژیم ورزشکاران نیز یکی از خدمات وب سایت دکتر خورشیدی است که از اهمیت بسیاری در این گروه افراد برخوردار است.

چندین مدل غذا

دکتر خورشیدی علاوه بر این رژیم ها در زمینه لاغری موضعی هم فعالیت دارند

لاغری موضعی به کاهش چربی در نواحی خاصی از بدن مانند شکم، بازو، ران و پهلوها گفته می شود و در صورتی که میزان تجمع توده چربی در این نواحی بسیار زیاد باشد باید جراحی لاغری انجام پذیرد. در غیر این صورت می توان با استفاده از رژیم های لاغری مناسب و اصولی، چربی های تجمع یافته در این نواحی را به صورت موضعی از بین برد.

دکتر خورشیدی ارائه دهنده انواع رژیم های لاغری موضعی با رعایت اصول پزشکی و متناسب با شکل و وضعیت بدن است. در این نوع رژیم ها، سلامت بدن و جلوگیری از بروز انواع بیماری ها در الویت قرار دارد. رعایت تناسب در کاهش وزن نیز از جمله نکاتی است که دکتر خورشیدی در ارائه رژیم های خود به آن توجه ویژه می کند و مخاطب می تواند با توجه به نیاز خود رژیم مناسبی را دریافت نماید.

16 پاسخ

  1. بله، برای افزایش وزن و عضلات، نیاز به مصرف کالری بیشتر و پروتئین بالا دارید. رژیم با مصرف پروتئین‌های مرغ، گوشت قرمز و ماهی، همراه با تمرینات ورزشی مناسب می‌تواند مفید باشد. شما میتوانید با مراجعه به صفحه رژیم لاغری رژیم مناسب خود را انتخاب کنید.

  1. برای کاهش وزن، رژیم با کالری کمتر از مصرف روزانه تان را رعایت کنید و مصرف کربوهیدرات و چربی‌ها را کاهش دهید، که رژیم کتوژنیک پیشنهاد میشود. مصرف میوه‌ها و سبزیجات را افزایش دهید و ورزش را به برنامه‌تان اضافه کنید.

  1. برای شروع رژیم غذایی سالم، می‌توانید با مصرف میوه‌ها، سبزیجات، ماهی، مرغ، حبوبات و غلات کامل شروع کنید. همچنین مصرف آب را افزایش دهید و مصرف غذاهای پرپروتئین و کم چربی را ترجیح دهید.

  1. برای مدیریت گرسنگی، مصرف وعده‌های کوچک و متعدد طولانی را رعایت کنید، میان‌وعده‌های سالمی مثل میوه یا مغزهای خوراکی داشته باشید و آب کافی بنوشید. که در این مورد رژیم کتوژنیک پیشنهاد میشود

  1. برای کنترل دیابت، رژیم غذایی با مصرف کم کربوهیدرات، مواد غذایی با گلایسمیک کم، پروتئین‌های با کیفیت، و سبزیجات بیشتر توصیه می‌شود. همچنین مانیتور کردن قند خون و مشورت با پزشک ضروری است.

  1. بله، رژیم مدیترانه‌ای شامل مصرف میوه‌ها، سبزیجات، زیتون، ماهی و زمینه‌های سالم مانند ناشتاها با نمک است و معتبر به عنوان یک رژیم سالم شناخته می‌شود. شما میتوانید با مراجعه به صفحه لاغری سریع مناسب ترین رژیم را برای خود انتخاب کنید.

  1. رژیم فستینگ ممکن است برای برخی افراد خطرناک باشد، اگر به درستی اجرا نشود یا در صورت وجود مشکلات پزشکی. توصیه می‌شود که پیش از شروع به این رژیم با پزشک خود مشوره کنید و مطمئن شوید که این رژیم برای شما تایید شده است یا خیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *