ارائه انواع رژیم‌های غذایی با بهترین متد

برخی از افراد، از روی عدم آگاهی برنامه های غذایی لاغری را دنبال می کنند که دارای مواد مغذی لازم نبوده و می تواند در کوتاه مدت به بدن آن ها آسیب بزند. این در حالی است که برخی از برنامه های رژیم غذایی و کاهش وزن، تاثیر کمتری در چربی سوزی داشته و روند کاهش وزن را طولانی تر می کند. اگر می خواهید با یک برنامه مناسب، لاغر شوید، باید به میزان مناسب از ویتامین ها و مواد معدنی استفاده کنید. می توانید با یک برنامه غذایی مناسب و استفاده از ویتامین مخصوص لاغری و ویتامین چربی سوز، در مدت زمان مشخصی وزن خود را کم کنید.

چند مدل میوه به همراه ترازو

لاغری با مصرف ویتامین

ویتامین ها چگونه باعث کاهش وزن می شوند؟

در ابتدا باید به این نکته توجه داشته باشید که در کنار تمامی مکمل ها و ویتامین هایی که برای لاغری و رژیم کتوژنیک تجویز می شود، پیروی از یک برنامه غذایی مناسب، جهت کاهش وزن اهمیت دارد. این مهم است که مواد مغذی مورد نیاز بدن را هر روز دریافت نمایید.

از سویی دیگر، ویتامین ها می توانند در این برنامه غذایی مقوی و سالم، باعث تغییر در متابولیسم بدن شده و از ذخیره شدن بیش از حد چربی در بدن جلوگیری نمایند. ویتامین چربی سوز، می تواند، چربی های اضافه را به انرژی و کالری تبدیل نمایند. بنابراین، اگر برنامه غذایی را همراه با ویتامین ها و ورزش دنبال کنید، می توانید به یک لاغری سریع و پایدار دست یابید.

چندین مدل میوه مختلف

ویتامین چربی سوز

5 ویتامین مخصوص لاغری که چربی سوز هستند

در اینجا پنج ویتامین مناسب لاغری که می توانند در کاهش وزن موثر باشند، معرفی شده اند:

ویتامین گروه B

یکی از مهم ترین مکمل ها در رژیم لاغری، ویتامین B است. این ویتامین ها شامل ریبوفلاوین (B2) ، تیامین (B1)، بیوتین (B7)، نیاسین (B3) ، پیریدوکسین (B6) ، کوبالامین (B12) و فولات (B9) می باشند. در واقع، این ویتامین ها می تواند، متابولیسم بدن را تقویت کرده و این امکان را برای بدن فراهم می کند تا به راحتی چربی ها، کربوهیدرات ها و پروتئین ها را متابولیسم کند.

از سویی دیگر نیز کمک می کند تا انرژی های ذخیره شده در بدن مصرف شده و در کاهش وزن افراد تاثیرگذار باشد. به جهت آن که این ویتامین بر عملکرد متابولیک بدن موثر است، لذا باید هنگام پیروی از برنامه کاهش وزن، مواد غذایی را که دارای ویتامین B باشد، مصرف کنید. موادی مانند لوبیا، عدس، تخم مرغ، موز، شیر، گوشت بدون چربی و سیب زمینی از مهم ترین منابع این ویتامین در برنامه لاغری هستند.

ویتامین C

اما در دسته ویتامین مخصوص لاغری و چربی سوز، ویتامین C جایگاه ویژه ای دارد. در صورتی که از این ویتامین همراه با ورزش و برنامه غذایی مناسب استفاده شود، می تواند سوخت و ساز بدن را افزایش داده و باعث بیشتر شدن درصد چربی سوزی در بدن باشد.

ویتامین D

ویتامین D در کنار حمایت از سیستم ایمنی بدن، می تواند در برنامه لاغری موضعی نیز نقش مهمی داشته باشد. با قرار گرفتن در معرض نور خورشید، می توان به سادگی میزان ویتامین D که بدن نیاز دارد را تامین نمود. این نکته را باید در نظر داشته باشید که نمی توان با برنامه غذایی مشخصی، میزان مورد نیاز روزانه این ویتامین را در بدن تامین کرد.

بنابراین، استفاده از مکمل ها نیز ضرورت دارد. ضمن آن که این ویتامین در مواد غذایی مانند، ماهی تن، روغن کبد ماهی کاد، ماهی سالمون، ماهی ساردین، ماست و شیر غنی شده، غلات غنی شده و زرده تخم مرغ به میزان قابل توجهی قرار دارد که می تواند، علاوه بر رفع افسردگی در بدن به کاهش وزن نیز کمک کند.

انواع میوه جات به همراه تخته گوشت

ویتامین های موثر درکاهش وزن

ویتامین E

ویتامین E نیز در دسته ویتامین چربی سوز است که می تواند علاوه بر کاهش وزن، سموم بدن را نیز از بین ببرد. این ویتامین سموم و توکسین هایی را که به واسطه تغذیه نامناسب، جذب بافت های بدن شده است را از بین برده و مانع چاقی می شود.

منیزیم

منیزیم می تواند در کنار تنظیم فشار خون و کنترل قند خون، به لاغری و کاهش وزن نیز کمک کند. مواد غذایی مانند حبوبات، آجیل و سبزیجات سبز رنگ، سرشار از منیزیم است. در صورتی که در رژیم غذایی، مکمل های منیزیم استفاده شود، می تواند، لاغری مناسبی را در بدن ایجاد نماید. اگر به دنبال برنامه کاهش وزن برای فرزند خود هستید، به تغذیه و رشد قدی کودکان نیز توجه داشته و از برنامه های غیر کارشناسانه استفاده نکنید.

حبوبات و صیفیجات مختلف

ویتامین مخصوص لاغری

بهترین زمان برای مصرف ویتامین مخصوص لاغری چه موقع است؟

در برخی از مواقع، حتی با مصرف مواد غذایی مغذی هم نمی توان، ویتامین های مورد نیاز بدن را تامین نمود. بنابراین، کارشناسان تغذیه، مصرف مکمل ها را توصیه می کنند. برای تامین ویتامین هایی که بدن به آن ها نیاز دارد، لازم است که 13 نوع ویتامین را مصرف کنیم که در اینجا به پنج مورد آن اشاره شد.

در میان 13 ویتامین، 9 مورد آن ها در آب محلول بوده و چهار مورد دیگر، محلول در چربی هستند. نیازی نیست، ویتامین های محلول درآب با غذا مصرف شوند. این ویتامین ها شامل ویتامین C و B می شود. در صورتی که مصرف این ویتامین ها بیش از اندازه باشد، از طریق ادرار دفع خواهند شد.

اما ویتامین هایی که محلول در چربی هستند، در گروه ویتامین مخصوص لاغری قرار می گیرند و بهترین زمان برای جذب آن ها، همراه با غذا می باشد. افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند، می توانند همراه با برنامه ورزش و تغذیه خود، از این ویتامین های چربی سوز استفاده کنند.

ویتامین هایی مانند ویتامین A و  Eو Dاز ویتامین های لاغر کننده به شمار می آیند. با رژیم انلاین مناسب، می توانید به لاغری پایدار و سالمی دست یابید.

جمع بندی

نکته مهمی که باید در اینجا به آن اشاره کنیم این است که در صورتی که قصد کاهش وزن دارید، بهتر است ابتدا با یک کارشناس تغذیه صحبت کنید. می توانید، متناسب با شرایط بدنی که دارید، برنامه غذایی و مکمل های لازم را دریافت کنید. این را در نظر داشته باشید که راه مناسب جذب ویتامین ها این است که در برنامه غذایی روزانه خود، مصرف میوه و سبزیجات را در نظر بگیرید. می توانید از کارشناسان سایت دکتر خورشیدی، به صورت اینترنتی برنامه لاغری مناسب خود را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *