ارائه انواع رژیم‌های غذایی با بهترین متد

در مورد جدید ترین رژیم دنیا چه می دانید؟ امروزه افراد زیادی به دنبال لاغر شدن و انواع رژیم غذایی هستند. این افراد ممکن است در طول زمان رژیم های مختلفی را مورد استفاده قرار داده باشند؛ اما اکنون به دنبال جدیدترین رژیم ها باشند تا بتوانند نتیجه بهتری بگیرند. همه روزه به تعداد رژیم های لاغری افزوده می شود و همین مسئله نیز ممکن است موجب سردرگمی شما شود. داشتن یک رژیم غذایی مناسب به شما کمک می کند تا بتوانید تناسب اندام خود را حفظ کنید و زندگی سالم تری داشته باشید. برای این که بیشتر با جدیدترین رژیم های دنیا آشنا شوید در ادامه با ما همراه باشید.

فردی ورزشکار که در دست خود میوه دارد

مزایای استفاده از یک رژیم غذایی به خصوص برای ورزشکاران

معرفی چند مدل از جدید ترین رژیم های دنیا

رژیم های لاغری دارای انواع مختلفی هستند که بر اساس میزان کالری، کربوهیدرات و … دسته بندی می شوند. این رژیم ها می توانند در کنار ورزش کمک بسیار مهمی برای تناسب اندام شما محسوب شوند. حتی اگر نخواهید وزن کم کنید تنها به دنبال داشتن بدنی زیبا و فیت باشید، بهتر است از یک رژیم انلاین استفاده کنید. در ادامه چند نمونه از جدیدترین رژیم های غذایی جهان را به شما معرفی می کنیم و شما می توانید بر اساس سلیقه خود یکی را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید.

جدیدترین رژیم های دنیا
نام رژیم نوع رژیم
رژیم کم کربوهیدرات کربوهیدرات پایین/ کاهش حجم چربی در بدن
رژیم مدیترانه ای سبزیجات و میوه ها/ نان مدیترانه ای/ کاهش وزن و لاغری
رژیم غارنشینی گوشت، مرغ، ماهی/ انواع شکر و حبوبات/ منجر به سلامت قلب و عروق می شود
رژیم وگان استفاده بسیار زیاد از سبزیجات/ کاهش سه کیلو وزن در هفته
رژیم کتوژنیک ممنوعیت غذاهای چرب و پر کالری/ درمان صرع/ لاغری در یک ماه
رژیم اتکینز کاهش میزان کربوهیدرات/ استفاده از میوه و سبزی/ کاهش وزن

 

رژیم کم کربوهیدرات

این نوع رژیم، برای افرادی مناسب است که نمی توانند کربوهیدرات را به طور کامل حذف کنند. هدف اصلی این رژیم پایین آوردن میزان کالری و افزایش سلامت بدن است. علاوه بر آن این رژیم می تواند به میزان زیادی خطر ابتلا به بیماری های مختلف را در افراد کاهش دهد. در ابتدا برای انجام رژیم کم کربوهیدرات، شما موظف به تعیین هدف هستید و باید ببینید که می خواهید چقدر وزن کم کنید. سپس شما می توانید میزان کالری و کربوهیدرات خود را بر اساس هدف تان اندازه گیری کنید. کاهش کربوهیدرات باعث کاهش حجم چربی در بدن شما می شود؛ زیرا بدن برای انرژی مجبور به سوزاندن چربی ها است.

چند مدل میوه به همراه یک برگه

رژیم کم کربوهیدرات یکی از بهترین رژیم های دنیا

در این مدل رژیم شما می توانید از انواع مختلفی از خوراکی ها استفاده کنید؛ زیرا رژیم کم کربوهیدرات دارای انعطاف پذیری بالایی است. از جمله غذاهایی که در این رژیم می توانید استفاده کنید می توان به مرغ، ماهی، گوشت قرمز، انواع سبزیجات، حبوبات و … اشاره کرد.

همچنین نیازی نیست که نشاسته و غلات را به طور کامل از سبد غذایی خود حذف کنید؛ بلکه می توانید مقدار کمی نشاسته، غذاهای فرآوری شده و حتی قند نیز در این رژیم استفاده کنید. البته کربوهیدرات مصرفی شما نباید بیشتر از ۱۰۰ تا ۱۵۰ گرم باشد. این مقدار کربوهیدرات به شما کمک می کند تا وزن فعلی تان بالا نرود و با استفاده از فعالیت های ورزشی به لاغری نزدیک تر شوید.

رژیم مدیترانه ای

این رژیم یکی از محبوب ترین رژیم های لاغری در سراسر جهان است. اگر هدف تان لاغری است می توانید از رژیم نان مدیترانه ای استفاده کنید. در این رژیم لاغری شما می توانید از ابتلا به بیماری های قلبی جلوگیری کنید و بدنی سالم تر داشته باشید. علاوه بر آن رژیم مدیترانه ای پر است از سبزیجات و میوه های مفید برای بدن. در کنار میوه و سبزیجات شما می توانید از انواع ماهی ها و حبوبات نیز استفاده کنید و با استفاده از روغن زیتون طعمی خوش به آن ها بدهید.

البته در این نوع رژیم غذایی شما مجاز به استفاده از غلات سبوس دار نخواهید بود و به جای گوشت قرمز باید از ماهی هایی که دارای چربی زیادی هستند استفاده کنید. همچنین در رژیم مدیترانه ای باید به جای استفاده از کره و روغن های مضر از روغن زیتون برای طبخ یا طعم دار کردن غذاهای خود استفاده کنید. همواره سعی کنید از روغن های طبیعی که فرآوری نشده اند، استفاده کنید.

فردی درحال نوشتن چیزی روی برگه

سبزیجات یکی از مهم ترین خوراکی ها برای رژیم های لاغری

یکی دیگر از جدید ترین رژیم دنیا رژیم غارنشینی هست

شاید نام رژیم غارنشینی برای شما خنده دار باشد؛ اما باید به شما بگوییم غارنشینی یکی از موثرترین رژیم های لاغری در جهان است. نام دیگر این رژیم پالئو است که به میزان زیادی روی سلامت قلب و عروق شما تاثیر می گذارد. برای این که بتوانید از رژیم غذایی غارنشینی استفاده کنید تنها مجاز به استفاده از غذاهای فرآوری هستید. غذاهایی که در رژیم پالئو استفاده می کنید کاملا با بدن سازگار هستند و می توانند به میزان زیادی سلامت عمومی بدن را افزایش دهند.

شما می توانید با استفاده از این رژیم غذایی وزن خود را به میزان زیادی کاهش دهید و قند خون خود را نیز به میزان ثابتی برسانید. باید توجه داشته باشید که رژیم غارنشینی کربوهیدرات کمی ندارد و شما می توانید از انواع گوشت مرغ، ماهی، گوساله و … در این رژیم استفاده کنید. البته شما ملزم به استفاده بسیار زیاد از شکر، حبوبات، انواع لبنیات، غلات و … هستید. بنابراین سعی کنید در کنار مصرف سبزیجات و انواع مختلف گوشت از غلات و حبوبات نیز استفاده کنید.

رژیم وگان

در چندین سال گذشته تعداد افراد گیاه خوار بسیار بالا رفته است. این افراد اغلب تنها از گیاهان و سبزیجات تغذیه می کنند. تاکید این رژیم بر استفاده از میوه، سبزیجات و گیاهان به جای گوشت و فرآورده های حیوانی است. شما می توانید با استفاده از رژیم وگان وزن خود را به میزان زیادی کاهش دهید و قلبی سالم داشته باشید. در این رژیم شما می توانید به لاغری سریع دست پیدا کنید.

شما با استفاده از این رژیم می توانید در یک هفته حداقل 3 کیلوگرم وزن کم کنید. به خصوص می توان این رژیم را برای افرادی که استپ وزنی دارند توصیه کرد. با این رژیم استپ وزنی شما به طور کامل از بین می رود و وزن تان سریعا پایین می آید.

یک ظرف پر از میوه

کاهش 3 کیلوگرم وزن در یک هفته با رژیم وگان

رژیمی که گلوتن ندارد

گلوتن یک نوع پروتئین است که به میزان زیادی در گندم، جو و غلات وجود دارد. برخی از افراد به گلوتن حساسیت دارند و نمی توانند در رژیم غذایی خود آن را مصرف کنند. در رژیم غذایی بدون گلوتن به شما توصیه می شود تا تنها از غذاهایی استفاده کنید که به طور طبیعی هیچ نوع گلوتنی ندارند. البته بهتر است دقت داشته باشید علاوه بر گلوتن باید به کالری مصرفی تان نیز دقت داشته باشید و از غذاهای پر کالری که بدون گلوتن هستند استفاده نکنید.

رژیم کتوژنیک

نوع دیگری از رژیم غذایی که محبوبیت بسیار بالایی دارد، رژیم کتوژنیک است. این رژیم در سال های گذشته طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. در این رژیم شما نمی توانید هیچ نوع غذای چرب و پر کربوهیدراتی مصرف کنید. مهم ترین هدف این رژیم کاهش وزن بدن است. این رژیم در تلاش است تا سطح انسولین خون را در پایین ترین حد ممکن نگه دارد. در این زمان بدن اسید چربی که ذخیره کرده است را آزاد کرده  و آن را به کتون تبدیل می کند.

کتون ها می توانند از سد خونی مغز عبور کنند و انرژی مورد نیاز آن را به طور کامل تامین نمایند. این نوع از رژیم در قدیم تنها برای درمان صرع مورد استفاده قرار می گرفت. اما امروزه از این رژیم برای کاهش وزن استفاده می شود. همچنین اگر شما از دسته افرادی هستید که دچار اختلالات عصبی و بیماری های متابولیکی شده اید می توانید از این رژیم برای درمان خود استفاده کنید. البته دقت داشته باشید که بهتر است این رژیم را بیشتر از 50 روز ادامه ندهید؛ زیرا ممکن است مشکلات جبران ناپذیری به بدن شما وارد شود.

چندین میوه به همراه یک تخته گوشت

مهم ترین مزایای رژیم کتوژنیک برای دیابتی ها

رژیم لاغری اتکینز

نوع دیگری از رژیم های لاغری که مورد توجه بسیاری از علاقمندان قرار دارد، رژیم اتکینز است. این رژیم میزان کربوهیدرات های دریافتی شما را به مقدار زیادی کاهش می دهد. شما در این رژیم می توانید به میزان زیادی از چربی و پروتئین استفاده کنید. مقدار چربی و پروتئین در این رژیم محدود نمی شود. رژیم اتکینز دارای چهار مرحله است. این چهار مرحله عبارتند از:

رژیم غذایی DASH

یکی از انعطاف پذیرترین رژیم های غذایی در دنیا رژیم DASH است. این رژیم غذایی شباهت های بسیاری به رژیم وگان دارد با این تفاوت که نیمه گیاه خواری محسوب می شود. تمرکز این رژیم غذایی روی سبزیجات و گیاهان است و شما باید برای لاغر شدن از خوراکی های سبز استفاده کنید. علاوه بر آن شما می توانید از مرغ و گوشت های بدون چربی نیز در این رژیم استفاده نمایید.

ظرفی پر از میوه به همراه یک ظرف آب میوه

بهترین رژیم گیاه خواری برای کاهش وزن

در این رژیم لاغری موضعی معنایی ندارد؛ بنابراین می توان گفت رژیم دش وزن کلی بدن تان را کاهش می دهد. علاوه بر آن سعی کنید به هیچ عنوان در زمانی که در رژیم هستید از الکل استفاده نکنید زیرا مصرف الکل تمام زحمت های شما را به باد خواهد داد و شما را دچار مشکلات فراوانی خواهد کرد. رژیم دش به سلامت کلی بدن شما کمک کرده و فشار خون را تنظیم می کند. علاوه بر آن شما می توانید با 2 ساعت و نیم ورزش در هفته نتیجه بهتری از این رژیم بگیرید. شما می توانید در زمانی که رژیم هستید سه بار در هفته از شیرینی و قند نیز استفاده کنید.

رژیم حجم سنجی

رژیم حجم سنجی یکی از پرطرفدارترین رژیم ها در دنیا است. در این رژیم شما می توانید تعداد وعده های غذایی خود را افزایش دهید. علاوه بر آن نیازی نیست از خوردن هیچ غذایی اجتناب کنید و می توانید تمامی غذاهای مورد علاقه تان را به میزان اعتدال بخورید و در خوردن آن ها زیاده روی نکنید. همچنین شما باید در رژیم حجم سنجی از مقدار زیادی میوه و سبزیجات استفاده کنید و میزان فیبر را بالاتر ببرید.

سعی کنید از پروتئین های فاقد چربی و غلات کامل در این رژیم غذایی استفاده کنید. استفاده از فیبر و سبزیجات به علت این که حجم زیادی آب دارند، می توانند شما را سریع تر سیر کنند و از پرخوری نیز جلوگیری نمایید. همچنین می توانید از حبوبات، غذاهای دریایی فاقد چربی، مرغ کم چرب نیز به وفور در این رژیم غذایی استفاده کنید و رضایت بیشتری از وعده های غذایی خود داشته باشید.

خانم درحال درست کردن چیزی

کاربرد های غلات و سبزیجات در رژیم های لاغری

رژیم دیجیتال

این رژیم یکی از محبوب ترین رژیم های مربوط به کاهش وزن در جهان است. نام دیگر این رژیم WW PersonalPoints بوده و تاکید بسیار بالایی روی فیبر و غلات بدون چربی دارد. همچنین در طول روز شما می توانید از غذاهایی که دارای چربی های غیر اشباع و سالم هستند نیز استفاده کنید. رژیم دیجیتال می تواند به میزان زیادی سلامت قلب شما را نیز بهبود ببخشد. علاوه بر آن شما می توانید به جای قندهای مصنوعی از میوه های طبیعی استفاده کنید.

شما قادر هستید در کنار این رژیم از ورزش های پر تحرک و سنگین نیز استفاده کنید تا وزن تان سریع تر کاهش پیدا کند. همچنین رژیم دیجیتال تاکید بسیار زیادی روی نوشیدن فراوان آب دارد. این رژیم در زمان خوردن هر نوع غذای سالم به شما امتیاز می دهد و این امتیاز گیری باعث تشویق شما در ادامه رژیم می شود.

انواع میوه های مختلف و صیفی جات

مهم ترین ویژگی های بهترین رژیم دیجیتال

گالوستون

آخرین رژیم غذایی که قصد معرفی آن را داریم، رژیم گالوستون است. این رژیم برای زنان یائسه طراحی شده است و می تواند سلامت عمومی بدن این افراد را بهبود ببخشد. زنانی که در دوران یائسگی هستند ممکن است افزایش وزن زیادی را تجربه کنند و این موضوع باعث ایجاد مشکل برای آن ها شود. رژیم گالوستون می تواند یک رژیم مناسب برای این افراد محسوب شود.

مخترع این رژیم غذایی مری کلرهاور است که تخصص زنان و زایمان دارد. این رژیم در تلاش است تا بتواند تعادل هورمونی را برای زنان یائسه برقرار کند و وزن آن ها را کاهش دهد. در این رژیم غذایی تاکید بر خوراکی های ضد التهاب، فیبر، چربی های غیر اشباع، حبوبات، پروتئین‌ های فاقد چربی و غلات کامل است. همچنین میزان قند و خوراکی های فرآوری شده نیز در این رژیم به کم ترین میزان ممکن است.

فردی درحال درست کردن سالاد

دلایل اهمیت تغذیه و رشد قدی کودکان

سخن پایانی

همان طور که می دانید امروزه افراد زیادی به دنبال لاغر شدن هستند. شناخت جدید ترین رژیم دنیا می تواند به این افراد کمک کند تا وزن خود را کاهش دهند و به تناسب اندام برسند. رژیم های زیادی در جهان وجود دارند که باعث کاهش وزن از طریق روش های مختلف می شوند. از جمله انواع رژیم های غذایی می توان به رژیم کتوژنیک، مدیترانه ای، اتکینز، DASH، حجم سنجی، دیجیتال، وگان، غارنشینی و … اشاره کرد. از طریق وبسایت دکتر خورشیدی  می توانید با جزئیات این رژیم های غذایی آشنا شوید و خود را برای کاهش وزن آماده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *