ارائه انواع رژیم‌های غذایی با بهترین متد

زندگی مدرن امروزی و استفاده از نمونه های مختلف مواد غذایی فرآوری شده، باعث شده است تا اضافه وزن و چاقی به معضلی برای جوامع مدرن تبدیل شود. راهکارهای متعددی برای کاهش وزن از سوی پزشکان و متخصصین تغذیه ارائه می شود که متناسب با وضعیت جسمی فرد می باشد. کاهش سایز سریع بدن به  راحتی و در زمان کوتاه امکان پذیر نیست و گاهی ممکن است آسیب زا و خطرناک باشد. با استفاده از روش هایی مانند رژیم غذایی مناسب و  استاندارد می توانیم سرعت کاهش وزن را افزایش دهیم. راهکارهای کاهش سریع وزن و سایز  در یک دسته بندی کلی قرار می گیرد.

چند مدل میوه که کمک بسیاری به کاهش سایز سریع میکند
تغذیه مناسب و سلامتی

فرق بین کاهش سایز سریع و کاهش وزن چیست؟

این سوال مطرح می شود که آیا کاهش وزن و کاهش سایز یکی است. کاهش وزن و کاهش سایز دو مسئله  جداگانه در فرم دهی به بدن هستند. کاهش وزن زمانی اتفاق می افتد که  شما مقدار کالری که دریافت می کنید، کمتر شود. کاهـش کالری از دو راه کار قابل انجام است.

اما کاهش سایز  با استفاده از رژیم لاغری اصولی، ورزش و چربی سوزی اتفاق می افتد. امکان دارد، شما کاهش وزن داشته باشید، ولی کاهش سایزی را دیرتر احساس کنید. با هیچ روشی شما نمی توانید، کاهش سایز  سریع داشته باشید یا فقط یک بخش از بدن خود را لاغر کنید با مصرف مواد غذایی مناسب و ورزش کافی می توانید، سایز متناسب خود را به دست بیاورید. کاهش سریع سایز با پوشیدن برخی از لباس ها و گن ها یا انجام برخی از عمل های زیبایی امکان پذیر است اما راه اصولی برای کاهش سایز و وزن قرار گرفتن ورزش و رژیم غذایی صحیح درکنار یکدیگر است.

یک ظرف تخم مرغ، یک ظرف ماهی و در کنار آن ظرفه کاهو که روی میز قرار دارند
اهمیت تغذیه در کاهش وزن و سایز

کم کردن سایز  بدن و رژیم غذایی

کاهش سایز با برنامه ریزی صحیح  امکان پذیر است، اما اگر درکنار یک رژیم غذایی مناسب قرار گرفته باشد. برنامه های رژیمی متفاوتی برای کاهش سایز در بخش های مهمی مثل شکم، پهلو و کمر و لاغری سریع  در این بخش ها وجود دارد. طبق نظر تخصصی دکتر خورشیدی یک رژیم غذایی سالم  علاوه بر حفظ سلامتی بدن در لاغری و تغییر سایز با کیفیت هم اثرگذار است. حذف یا کاهش برخی از مواد غذایی از برنامه تغذیه ای می تواند، شما را به اهداف مهمی که در کاهش وزن دارید، برساند.  

مصرف قند بیش از نیاز بدن باعث ایجاد چربی و عدم کاهش سایز  سریع در بخش های شکمی می شود، با استفاده از غذاهای کم کالری می توانید، از افزایش سایز در این بخش خودداری کنید.

آب در عملکرد مناسب سیستم لنفاوی اثر گذار است و باعث می شود تا از تجمع چربی های شکمی  جلوگیری کند.

به  جای چربی های اشباع شده از روغن های مفیدی مانند آووکادو، روغن ماهی و روغن زیتون در رژیم غذایی خود استفاده کنید.

در این رژیم، بیشتر حجم مواد غذایی مورد مصرف، شامل چربی های مفید و پروتئین می باشد. انجام این رژیم حتما باید تحت نظر پزشک انجام پذیرد.

خانم که یک لباس سبز به تن دارد و ظرف سالادی به دست گرفته
رژیم مناسب غذایی

روش های مختلف کاهش سایز سریع شکم و کمر و پهلو

روش های متعدد و تاثیرگذاری در کاهش سایز سریع در بخش هایی مثل شکم، کمر و پهلو وجود دارد. شما می توانید از رژیم انلاین بسیاری از متخصصان تغذیه  استفاده  نمایید.

استفاده از برنامه غذایی مناسب بدون انجام تمرینات ورزشی اثرگذار نخواهد بود. تمرینات ورزشی شما برای کاهش سایز و وزن بدن باید در جهت کالری سوری بیشتر باشد. پیلاتس و تمرینات هوازی مثل دویدن و پیاده روی می تواند، شما را در رسیدن به  اندام ایده ال و کاهش سایز سریع همراهی و کمک کند.

سبک زندگی خود را با تغییر در بخش تغذیه خود، آغاز کنید. خوردن غذاهای کم کالری تر، استفاده از چربی های مفید و دریافت فیبر و پروتئین بسیار برای شما موثر است. رژیم غذایی مناسب باید تحت نظر یک متخصص با تجربه استفاده شود.

مصرف قند باعث به وجود آمدن چربی در بخش شکمی می شود با کاهش مصرف آن می توانید از تجمع چربی در ناحیه شکمی جلوگیری کنید.

بسیاری از افراد در زمان استرس و ناراحتی اقدام به مصرف مواد قندی و چربی های مضر می نمایند. کاهش سریع سایز در این افراد با  انجام ورزش  و کاهش موارد استرس زا تا حد زیادی امکان پذیر است.

مصرف آب باعث تعادل در الکترولیت های بدن می شود. عملکرد سیستم لنفاوی تا حد زیادی به مصرف آب وابسته است و می تواند در کاهش چربی های شکمی تاثیرگذار باشد. مصرف آب به کالری سوزی هم کمک زیادی می کند.

استفاده از ماساژ به بهبود جریان خون در بخش هایی که دارای اضافه وزن و سایز هستند، کمک زیادی می کند. ماساژ به دو روش دستی و دستگاهی برای لاغری های موضعی می تواند، مورد استفاده قرار گیرد.

چند مدل مواد غذایی مناسب برای کاهش سایز سریع
مواد غذایی موثر درکاهش وزن

 انواع روش های کاهش سایز سریع باسن و ران

تمرینات و ورزش های کاردیوی شامل ورزش هایی هستند که  باعث افزایش سوخت و ساز و متابولیسم در بدن می شوند. تمرینات عروقی مثل شنا، دویدن، بدمینتون و پیاده روی به کاهش سایز بدن کمک بزرگی می کند، چون چربی سوزی را تا حد زیادی افزایش می دهند.

بسیاری از تمرینات ورزشی مقاومتی هستند و به  قوی سازی عضلات بدن شما کمک می کنند، این تمرینات باعث افزایش سوخت وساز و چربی سازی شده و عضله سازی می کنند. تمرینات عضلانی باعث افزایش حجم عضله و کاهش چربی می شود.

 ماساژ از جمله  فعالیت هایی است که باعث کاهش سایز  سریع می شود. ماساژ باعث می شود، جریان خود در بدن  بهبود پیدا کند.

در کنار ورزش مناسب استفاده از یک رژیم غذایی  دارای مقادیر مناسب فیبر و سبزیجات به کاهش وزن و سایز کمک بزرگی می کند. رژیم غذایی در بسیاری از برنامه هایی که برای تغذیه و رشد قدی کودکان طراحی می شود، اهمیت بیشتری نسبت به  ورزش ها و فعالیت های بدنی دارد.

در سال های اخیر روش های پزشکی متعددی برای کاهش وزن ارائه شده است. لیپولیز از روش های پزشکی  است که برای کاهش  سایز ران و باسن استفاده می شود. در لیپولیز  با استفاده از امواج رادیوفرکانسی بافت های چربی نرم می شوند و کاهش سایز در بدن صورت می پذیرد. انجام این روش های درمانی  پزشکی را در مراکز معتبر  و دارای صلاحیت انجام دهید.

یک دنبل که در کنار اون چند تا میوه قرار گرفته
ورزش و رژیم سالم

اهمیت ورزش کردن در کاهش سایز سریع

یکی از مهمترین مواردی که در کاهش سریع سایز اثرگذار است، ورزش ها و فعالیت های بدنی است. ورزش یک عامل  بسیار مهم در کاهش سایـز بدن شناخته می شود. انجام ورزش های متناسب با شرایط بدنی  به شما کمک می کند تا  سلامتی روحی و روانی شما نیز حفظ شود. ورزش کمک می کند، تا سوختن چربی  و کاهش کالری سریعتر انجام شود. فعالیت های ورزشی باعث انعطاف پذیری و بهبود عملکرد قلب و عروق شما می شود.

انجام ورزش های هوازی مثل دویدن، شنا و تمرینات مقاومتی علاوه بر عضله سازی به بهبود متابولیسم شما نیز کمک فراوانی می کند. کاهش سایز  سریع به وسیله ورزش های هوازی و مقاومتی قابل دستیابی است. در کنار یک برنامه  غذایی مناسب از تمرینات هوازی و مقاومتی استفاده کنید تا علاوه بر بهبود وضعیت عضلات به هدف خود که کاهش سایـز و وزن است نیز، دست پیدا کنید.

لاغری و کاهش سایـز سریع در کوتاه مدت امکان پذیر است اما امکان دارد با خطرات زیادی برای شما همراه باشد. بهتر است به دنبال روش های سریع کاهش وزن نباشید و همه چیز را به صورت متعادل دنبال کنید. توصیه می شود، چند ورزش مهم را برای بهبود وضعیت جسمی خود انجام دهید.

فعالیت روی تردمیل در فواصل زمانی مشخص می تواند، ضربان قلب شما را افزایش داده و باعث بهبود گردش خون و چربی سوزی بهتر شود. پیروی از یک برنامه مناسب و هدفمند دستیابی فرد را به اهداف ورزشی و تناسب اندام تسریع می کند.

خانمی که در دست آن سیب قرار داره و یک متر رو دور کمر خودش قرار داده
ورزش موثرترین راه کاهش سایز

روش های کاهش سایز سریع بدون کاهش وزن

گاهی اوقات، افراد علاقمند به کاهش وزن و سایز هستند، ولی علاقه ای به  کاهش وزن خود ندارند. در حقیقت این افراد می خواهند، بدنی سالم و انعطاف پذیر داشته باشند. یکی از روش هایی که می توانید، با استفاده از آن سایز را کاهش داده  و وزن ثابت بماند، انجام ورزش های عضله ساز است. با چند تکنیک ساده کاهش سایز بدون کاهش وزن بدن امکان پذیر است.

یک ظرف سالاد که برای کاهش سایز سریع کمک بسیاری میکند
استفاده از رژیم حاوی سبزیجات

نتیجه گیری

برای کاهش سایز و وزن، روش های متعددی می تواند، انجام شود.

زندگی مدرن امروزی باعث شده است تا اضافه وزن به یک معضل اساسی در زندگی بسیاری از افراد تبدیل شود. راهکارهای متعددی برای کاهش وزن و لاغری به افراد ارائه می شود که هر فرد می تواند، متناسب با شرایط بدنی خود اقدام به استفاده از آن ها نماید. جنسیت، سن و ژنتیک و تغذیه موارد مهم و تاثیرگذار در چاقی یا لاغری افراد هستند. باید توجه داشته باشید که برای رسیدن به اهداف خود در یک برنامه کاهش سایز و وزن باید حتما از یک متخصص آگاه، کمک دریافت نمایید.

این مطلب توسط گروه تحریریه، از منابع گوناگون گردآوری و تدوین شده و صرفا جهت آشنایی شما با موضوع بحث میباشد و هیچگونه تایید یا رد در مورد این مطلب را تضمین نمیکنیم.

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *