ارائه انواع رژیم‌های غذایی با بهترین متد

یکی از دغدغه های زوجین پیش از فرزندآوری این است که زمان مناسب برای تعیین جنسیت جنین چیست و آیا می توان با یک برنامه غذایی مشخص، جنسیت جنین را مشخص کرد؟ در واقع، با علم روز، تعیین جنسیت با تغذیه و رژیم غذایی مناسب امکان پذیر خواهد بود. اما لازم است حداقل بین دو تا چهار ماه پیش از باردار شدن، برنامه غذایی معینی را در راستای تعیین جنسیت فرزند در نظر بگیرند. البته باید توجه داشت که رعایت این برنامه غذایی، تنها به مدت شش ماه مجاز است؛ زیرا در صورت عدم بارداری، این احتمال وجود دارد که فرد با کمبود مواد غذایی روبرو شده و آسیب های جدی را شاهد باشد.

دو کودک که لباس مشکی به تن دارن
مواد غذایی مناسب برای پسردار شدن

جنسیت جنین چگونه تعیین می شود؟

برخی از افراد تصور می کنند، به دلیل آن که جنین در رحم مادر رشد می کند، بنابراین مادر می تواند در دختر و پسر بودن جنین، نقش مهمی داشته باشد. البته این یک تصور اشتباه است؛ زیرا تعیین کننده جنسیت جنین، اسپرم مردان خواهد بود.

هنگامی که اسپرم با تخمک لقاح می یابد، اگر کروموزوم Y داشته باشد، جنین پسر شده و در صورتی که کروموزوم X داشته باشد، جنین دختر به وجود خواهد آمد. از همین روست که می توان گفت از میان چند صد میلیون اسپرمی که به واژن وارد می شود، لقاح اسپرم، کاملا تصادفی است. اما آن چه که از گذشته تا به امروز ثابت شده است، تعیین جنسیت با تغذیه می تواند به وقوع بپیوندد. برای دریافت رژیم انلاین، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

آیا تعیین جنسیت با تغذیه امکان پذیر است؟

همان گونه که اشاره شد، برنامه تعیین جنسیت با مواد غذایی، لازم است بین دو تا چهار ماه پیش از بارداری آغاز شود. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که این روش تا 70 درصد امکان موفقیت دارد. هنگامی می توان احتمال بیشتری را در نظر داشت که همراه با دیگر روش ها، رژیم غذایی مناسب نیز در نظر گرفته شود.

در واقع، روش تغذیه ای مادر، برای آن که جنین پسر باشد این است که نسبت پتاسیم و سدیم را افزایش داده و میزان کلسیم و منیزیم را کاهش دهد تا در بخش لایه خارجی تخمک و در ادامه متابولیسم آن، تغییراتی را شاهد باشد.

این تغییرات می تواند جذب بالاتری را در اسپرماتوزوئیدهای کروموزوم Y ایجاد کند که به سوی تخمک هدایت می شوند. از طرف دیگر، برای تشکیل جنین دختر، لازم است که منیزیم و کلسیم بیشتری از طریق مواد غذایی مانند سبزیجات تازه، ماهی و لبنیات تامین گردد. این برنامه در نهایت می تواند در تغذیه و رشد قدی کودکان نیز تاثیرگذار باشد.

خانمی در حال خوردن سالاد
تعیین جنسیت با تغذیه

نقش تغذیه در تعیین جنسیت

علم و دانش پزشکی امروز، ثابت کرده است که تغذیه نقش مهمی را در تعیین جنسیت جنین ایفا می کند. از آن جایی که مواد غذایی در کاهش و افزایش PH رحم نقش مهمی دارند، می توان با موادی که حاوی سدیم، آهن، فسفر، روی و پتاسیم هستند، PH رحم را افزایش داد و احتمال ایجاد جنین پسر را بیشتر کرد. توجه داشته باشید که در این دوره از برنامه های خود سرانه در رژیم کتوژنیک استفاده نکنید.

مواد غذایی مانند خرما، پسته، سیب، زیتون، انجیر، گوشت قرمز، ماهی، برنج، شکلات و موز می توانند نقش مهمی در پسر شدن فرزند داشته باشند. از سویی دیگر، چنانچه در برنامه غذایی فرد، پیش از بارداری خوراکی هایی با میزان مشخصی مس، کلسیم و منیزیم باشد، احتمال تولد فرزند دختر بسیار بیشتر است. مواد غذایی مانند لبنیات، قارچ، گردو، تخم مرغ و ماکارونی از این دست خوراکی ها هستند.

برای دختردار شدن مصرف چه مواد غذایی پیشنهاد می شود؟

همان گونه که اشاره شد، می توان برای تعیین جنسیت با تغذیه، یک رژیم بارداری مشخصی را پیش از بارداری دنبال کرد. نکته قابل توجه این است که در محیط اسیدی، اسپرم هایی که قادر هستند جنین دختر را ایجاد کنند، بیشتر زنده خواهند ماند.

از آن جایی که مواد غذایی که استفاده می شود دارای تنوع زیادی بوده و بر PH دستگاه تناسلی تاثیرگذار است، توصیه می شود برای ایجاد محیط اسیدی، مواد غذایی به شرح ذیل مورد استفاده قرار گیرد:

خانمی حامله که در حال خوردن سالاد میباشد
خوراکی های مناسب برای دختر شدن جنین

مصرف چه مواد غذایی مانع از دختر دار شدن می شود؟

از سویی دیگر، در صورتی که به دنبال شرایطی هستید که احتمال دختر بودن جنین را کاهش دهید، بهتر است پیش از بارداری، مواد غذایی ذیل را مصرف نکنید. به این نکته نیز توجه داشته باشید در این دوره، به سراغ برنامه هایی مانند رژیم لاغری نروید.

چه غذاهایی به پسردار شدن کمک بیشتری می کند؟

در صورتی که برای تعیین جنسیت با تغذیه برنامه ریزی می شود، لازم است تا پیش از اقدام برای بارداری، محیط واژن قلیایی باشد. با مصرف سدیم و کلسیم می توان این محیط را ایجاد کرد. مواد غذایی که حاوی سدیم و کلسیم است اجازه می دهد تا اسپرم‌ های حاوی کروموزوم y سریع تر به رحم رسیده و منجر به لقاح با تخمک شود.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که برخی از برنامه های خودسرانه، می تواند بر لاغری سریع مادر و سلامت وی، نقش داشته باشد. برای دریافت برنامه های مناسب، با کارشناسان تغذیه و مامایی مشورت کنید. از طرفی، برای آن که احتمال پسر شدن جنین افزایش یابد، بهتر است از مواد غذایی به شرح ذیل استفاده شود:

خانمی حامله که در کنار آن ظرفی پر از میوه وجود داره
مواد غذایی مناسب برای تعیین جنسیت

مصرف چه نوع مواد غذایی امکان پسر دار شدن را کم می کند؟

مصرف برخی خوراکی ‌ها می‌تواند احتمال پسر شدن جنین را کاهش دهد. موادی که محیط واژن را اسیدی می کند، از این دسته هستند. به عنوان مثال، استفاده از سبزی هایی همچون کلم، خیار، کاهو و اسفناج، می تواند در کاهش پسر شدن جنین نقش داشته باشد.

توجه به این نکته مهم است که در صورتی که فرد دچار عوارضی مانند بیماری های کلیوی، قلبی و یا فشار خون بالا هستند، نباید از برنامه غذایی تعیین جنسیت پسر استفاده کنند. زیرا می توان هم در شدت بیماری تاثیر داشته و هم در به خطر انداختن سلامت جنین نقش داشته باشد. این را نیز باید افزود که در برخی از موارد استفاده از برنامه های نامناسب غذایی توسط مادر، جهت لاغری موضعی، می تواند سلامت مادر را نیز به چالش بکشاند.

جمع بندی

نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که علیرغم آن که تعیین جنسیت با تغذیه از نظر علمی ثابت شده است، اما یک راه حل قطعی نیست. البته مواد غذایی می تواند تاثیر مستقیم در این موضوع داشته باشد اما هنگامی که این راهکار، همراه با دیگر روش ها استفاده می شود، می تواند درصد موفقیت بالاتری را همراه داشته باشد.

این مطلب توسط گروه تحریریه، از منابع گوناگون گردآوری و تدوین شده و صرفا جهت آشنایی شما با موضوع بحث میباشد و هیچگونه تایید یا رد در مورد این مطلب را تضمین نمیکنیم.

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *