ارائه انواع رژیم‌های غذایی با بهترین متد

آیا به زودی مراسمی در پیش دارید و می‌خواهید به سرعت وزن کم کنید؟ کاهش وزن در یک هفته رویایی است که همه افرادی که اضافه وزن دارند حداقل یک بار به آن فکر کرده‌اند. شاید این ایده به نظر غیر ممکن بیاید، اما می‌توان با راه‌هایی در طول یک هفته لاغر شد. اگر کاهـش وزن در یک هفته با روش‌های غیر اصولی و رژیم‌های سخت باشد، شاید سلامت شما را به خطر بیندازد، اما می‌توان با رعایت بایدهای و نبایدهای کاهش وزن در یک هفته، تغییراتی ایجاد کرد که در ادامه بتواند منجر به رسیدن به وزن مطلوب در عین سلامتی باشد. با یک رژیم غذایی ساده و مناسب به همراه ورزش کردن، می توانید وزن خود را تا حدودی کاهش دهید.

به خاطر داشته باشید در این مطلب خبری از رژیم‌های سخت و ترفندهای عجیب غریب نیست. می‌خواهیم بدانیم چگونه با راهکارهای ساده و کم هزینه به تغییراتی در وزن خود برسیم که انگیزه‌ای برای کاهـش وزن و ادامه این روش‌ها باشد.

خانم که در یک هفته وزن خود را کاهش داده است

کاهش وزن در یک هفته با ورزش

ورزش همیشه یکی از اصلی‌ترین چیزهایی است که در موقع کاهـش وزن به آن توصیه می‌شود. کاهش وزن با ورزش، همراه با رژیم غذایی سالم به تغییر سبک زندگی منجر می‌شود که کاهـش وزن را در عین نشاط و سلامتی به همراه خواهد داشت.

ورز‌های صبحگاهی خصوصا، دویدن، دوچرخه سواری و ورزش‌هایی که ضربان قلب و متابولیسم را بالا می‌برند، می‌تواند تاثیر مثبتی در کاهش وزن یا کاهـش سایز داشته باشد.

کاهش وزن با ورزش مناسب و همچنین کاهـش کالری مصرفی، در کنار هم می‌تواند شما را به وزن مطلوب برساند.

راهکارهایی برای کاهش وزن در خانه در یک هفته

برای شروع برنامه کاهش وزن در یک هفته، باید ابتدا میزان کالری مورد نیاز بدن خود را مشخص کنید. برای تعیین کالری مورد نیاز خود می‌توانید از فرمول‌های مختلف موجود در اینترنت استفاده کنید. کاهـش دادن کالری مصرفی می‌تواند برای مدت یک هفته، تا حدی موثر باشد. البته باید توجه داشت کاهش کالری مصرفی با کم کردن مصرف کربوهیدرات، چربی مضر و قندها باشد و گروه‌های اصلی مواد غذایی جایگزین شود تا دچار مشکلات جسمی نشوید. راهکارهای دیگر برای کاهـش وزن در یک هفته را در ادامه می‌خوانید.

برنامه غذایی سالم

تغییر سبک زندگی و استفاده از غذاهای سالم و بدون چربی مضر، یکی از راه‌های موثر در کاهـش وزن است. استفاده از سبزیجات سالم، کاهش کربوهیدارت و قندهای ساده، استفاده از چربی‌های مفید به جای چربی‌های مضر و مصرف پروتئین یکی از راه‌های ساده و موثر در کاهـش وزن است. البته باید توجه داشته باشید گروه‌های غذایی از رژیم لاغری حذف نشود.

خانمی در حال اندازه زدن دور شکم خود که با رژیم کاهش وزن در یک هفته وزن خود را کم کرده

حذف قند و شکر

اگر به مصرف شیرینی اعتیاد دارید، قند و شکر یکی از عوامل اصلی در افزایش وزن هستند. اما حذف کامل آن در طولانی مدت توصیه نمی‌شود. اما در بعضی رژیم کاهش وزن حذف قند و شکر به مدت یک هفته برای کاهـش میل به شیرینی و همچنین تغییر سبک زندگی توصیه می‌شود. در صورتی که یک هفته هیچ نوع مواد قندی و شیرین مصرف نکنید، به صورت ناخودآگاه میل به خوردن شیرینی نیز کاهـش می‌‎یابد و در هفته‌های آینده نیز تمایل چندانی به مصرف شیرینیجات نخواهید داشت.

ورزش در خانه

ورزش در خانه یکی از راهکارهای به اصطلاح سهل ممتنع است. ویدیوهای ورزشی رایگان بسیاری در اینترنت موجود است، اما اراده کافی برای تکرار و استمرار این ورزش‌ها، یکی از قسمت‌های دشوار ورزش در خانه است. ویدیوهای بسیاری برای پیاده‌روی در خانه و ورزش‌هایی مثل تی آر ایکس، ورزش های هوازی بدون وسیله و حتی سر و صدا وجود دارد که فواید تی آر ایکس بسیار است، استفاده از آن در صورت استمرار و در یک زمان بندی مشخص بسیار می‌تواند کمک کننده باشد.

مصرف آب بیشتر

مصرف روزانه حداقل هشت لیوان آب یکی از اصولی است که برای سلامتی لازم است. اما در کاهش وزن استفاده از آب بیشتر حتی تا 12 لیوان در روز نیز توصیه می‌شود. این مصرف آب باعث کاهـش اشتها نیز می‌شود.

خواب کافی

در برنامه‌های کاهش وزن یکی از مواردی که کمتر به آن توجه می‌شود، خواب کافی است. بدن در شرایط پراسترس یا خواب ناکافی نمی‌تواند متابولیسم درستی داشته باشد و حتی گاهی در هنگام بیخوابی به خوردن بیشتر تمایل خواهد داشت. همه ما تجربه شب بیداری و سرزدن مکرر به یخچال را داریم! هشت ساعت خواب شبانه برای بزرگسالان ضروری است.

فردی که وزن خود را در یک هفته کم کرده

چگونه در یک هفته ده کیلو لاغر شویم؟

شاید شما هم این مطلب را به دنبال راهی برای کاهـش وزن سریع و موثر در یک هفته خوانده باشید. اما باید بگوییم هیچ راهکار سالمی برای کاهـش وزن ده کیلو در یک هفته وجود ندارد. کاهش سایز سریع در عین استمرار در سبک زندگی سالم، نیازمند صبر و پشتکار است. کاهش وزن برای افراد مختلف با توده بدنی و سبک زندگی خاص هر شخص، متفاوت است و استفاده از رژیم غذایی خاص باید زیر نظر متخصص تغذیه باشد.

باورهای غلط در مورد کاهش وزن

باورهای غلطی در مورد کاهش وزن وجود دارند که باعث می‌شوند شما در دام رژیم‌های غلط و سخت بیفتید. یکی از باورهای اشتباه، این است که رژیم غذایی سخت و محروم کردن خود از مصرف برخی غذاها موجب کاهش وزن می‌شود. این باور اشتباه است. رژیم غذایی سخت اضطراب را افزایش داده و می‌تواند نتیجه برعکس دهد.

باور غلط دیگر این است که بدون ورزش، تنها با رژیم غذایی وزن را کاهش دهید. هیچ کاهش وزن موثری بدون ورزش میسر نخواهد بود. فعالیت ورزشی منظم، حتی پیاده روی در کنار رژیم غذایی سالم در کاهش وزن موثر است.

تنها کالری شماری، منجر به کاهش وزن می‌شود هم باور غلط دیگری است که بعضی توصیه می‌کنند. اینکه مواد غذایی یکسان کالری یکسان دارند، درست است اما کالری تنها در کاهش وزن موثر نیست. ممکن است کالری کربوهیدرات، پروتئین و چربی یکسان باشد، اما نتیجه‌ای که هر کدام بر بدن می‌گذارند و متابولیسم آن متفاوت است.

Lose weight in a week

جمع‌بندی

کاهـش وزن در یک هفته یکی از دغدغه‌های بسیاری از افرادی است که اضافه وزن دارند. اما این کار چقدر اصولی و دست یافتنی است بستگی به عوامل مختلفی دارد. رژیم‌های مختلفی وجود دارند که با تبلیغات وسوسه کننده، افراد را ترغیب می‌کند اما اثرات جبران ناپذیری بر بدن فرد می‌گذارند. بهترین راه کاهـش وزن در یک هفته شاید اصلاح سبک زندگی و همچنین شروع ورزش باشد. شما اگر ورزش را به همراه کاهش کالری مصرفی آغاز کنید، آن هفته طلایی در کاهش وزن شما خواهد بود تا با استمرار آن در چند هفته به کاهش وزن هدف خود برسید.

این مطلب توسط گروه تحریریه، از منابع گوناگون گردآوری و تدوین شده و صرفا جهت آشنایی شما با موضوع بحث میباشد و هیچگونه تایید یا رد در مورد این مطلب را تضمین نمیکنیم.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *